USB-C Power Delivery

Nowoczesny standard szybkiego ładowania

Od kilku lat technologia USB ewoluuje w bardzo szybkim tempie. Obecnie większość niewielkich urządzeń ładowana jest przez porty USB, umieszczone między innymi w laptopach, samochodach, a nawet gniazdkach ściennych. USB-C Power Delivery zapewnia maksymalną funkcjonalność USB, między innymi dzięki bardziej elastycznemu dostarczaniu energii.

USB-C POWER DELIVERY

Co to jest Power Delivery?

Power Delivery to najbardziej nowoczesny standard ładowarek, umożliwiający przesyłanie dużych mocy przez złącze typu USB-C. Technologia charakteryzuje się zwiększonym poziomem mocy – nawet do 100 W. Najważniejszą cechą Power Delivery jest to, iż ładowanie przy pomocy gniazda USB działa nie tylko w przypadku niewielkich urządzeń przenośnych, jak smartfony, tablety czy odtwarzacze MP3. USB PD umożliwia ładowanie większych urządzeń, m.in. laptopów, dzięki czemu stają się one naprawdę mobilne. Największą zaletą standardu Power Delivery jest możliwość wyjątkowo precyzyjnego dostosowywania mocy ładowania do ładowanego urządzenia.

Jak działa Power Delivery?

Technologia Power Delivery sprawdzi się w momencie, kiedy potrzebna jest jeszcze większa moc ładowania. Umożliwia ona ciągłą konfigurację natężenia i napięcia ładowania. W momencie podłączenia urządzenia i ładowarki, obsługującej USB Power Delivery, następuje ustalenie, jaki prąd może płynąć między urządzeniami. Dopiero wtedy urządzenie ładowane jest z maksymalną możliwą szybkością. Dzięki tak inteligentnemu rozwiązaniu można bez obaw wykorzystywać jedną ładowarkę w przypadku różnych typów urządzeń (na przykład smartfona i laptopa) – bez obaw, że dojdzie do uszkodzenia baterii. Standard Power Delivery odpowiednio zwiększa maksymalną obciążalność złącza. Co istotne, tego typu ładowarki pracują w kilku profilach napięcia, z czego najwyższy to 100 W.

power delivery aukey
technologia power delivery

Najszybsze ładowanie urządzeń dzięki Power Delivery

Power Delivery to zaawansowany standard ładowania, wykorzystywany już przez większość urządzeń mobilnych. Jego największą zaletą jest możliwość zrezygnowania ze stosowania różnego rodzaju ładowarek, w zależności od urządzenia. Dzięki PD wystarczy jedna, nowoczesna ładowarka, aby zasilić wszystkie znajdujące się w domu urządzenia – włącznie z monitorem zewnętrznym czy niewielkimi, mobilnymi gadżetami. Nie ma tutaj możliwości przeładowania czy uszkodzenia baterii – USB Power Delivery w wyjątkowo inteligentny sposób dostosowuje się do podłączonego urządzenia, zapewniając bezpieczeństwo i maksymalną prędkość ładowania.

Czy moje urządzenie obsługuje technologię USB Power Delivery?

Technologia Power Delivery to uniwersalny standard, dostępny dla każdego. Porty PD można znaleźć w coraz większej ilości miejsc – w wieloportowych ładowarkach ściennych, w komunikacji publicznej czy na lotniskach. Z uwagi na swoją specyfikację Power Delivery płynnie dostosowuje się do każdego typu urządzenia, dzięki czemu bez obaw można ładować ulubiony sprzęt.

Czy standard Power Delivery jest bezpieczny dla baterii?

Po podłączeniu do urządzenia przy pomocy USB-C Power Delivery następuje dokładne ustalenie, z jaką mocą może być ładowany dany sprzęt. Dopiero po określeniu tej wartości, następuje ładowanie urządzenia. Dzięki temu natężenie ładowania jest dopasowane do określonej baterii – niezależnie czy będzie do odtwarzacz muzyki, czy laptop. W ten sposób nie ma ryzyka, że bateria w urządzeniu zostanie uszkodzona – ponieważ Power Delivery nie ładuje urządzeń z większą mocą, niż pozwala na to jego specyfikacja.

power delivery usb c

Jaki kabel nadaje się do używania standardu Power Delivery?

Ładowarki Power Delivery są w stanie optymalnie dostosowywać natężenie ładowania do wszystkie urządzeń, ładowanych przy pomocy kabla USB-C. Aby korzystać z możliwości, jakie daje PD, wystarczą kable standardowej grubości. Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystywanie oryginalnych kabli, pochodzących od producenta – w ten sposób można uniknąć ryzyka, że w danym kablu znajdują się nieprawidłowo działające rezystory.

Ładowanie laptopa przez USB-C Power Delivery – czy to dobry pomysł?

Technologia Power Delivery to przełomowe rozwiązanie – umożliwia ona ładowanie każdego typu urządzenia, od niewielkich słuchawek przenośnych, aż po laptopy, wyposażone w bardzo pojemną baterię. Ładowanie laptopa przez USB-C Power Delivery pozwala nie tylko na bezpieczne, ale też bardzo szybkie naładowanie urządzenia. W ten sposób można uniknąć czasochłonnego oczekiwania na pełne naładowanie baterii – laptop zostaje błyskawicznie wyposażony w energię, dzięki czemu użytkownik może wyjść z domu wcześniej, a laptop staje się bardziej mobilny.

Power Delivery – iPhone, Android, nieważne. Naładuje każdego smartfona!

Zaawansowany standard Power Delivery to idealne rozwiązanie dla każdego – niezależnie od tego, czy jest posiadaczem smartfona z Androidem, czy Iphone. Power Delivery pozwala na szybkie i bezpieczne ładowanie każdej baterii, płynnie dostosowując natężenie prądu w zależności od ładowanego urządzenia. Dzięki temu technologia ta jest bardzo uniwersalna i świetnie sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju urządzeń.

pokaż pomocnika bloków

Długość:

Materiał:

Rodzaj złącza:

Zestaw:

Kabel w zestawie:

Materiał:

Pojemność:

Porty wejściowe:

Porty wyjściowe:

Technologia:

Ilość portów:

Kabel w zestawie:

Rodzaj złącza:

Technologia:

Ilość portów:

Kabel w zestawie:

Rodzaj złącza:

Technologia: