Technologia Quick Charge

Rewolucja w zakresie ładowania urządzeń

Quick Charge to zaawansowana technologia szybkiego ładowania, przeznaczona w szczególności dla użytkowników mobilnych. Jednym z najczęstszych problemów, pojawiających się u osób, korzystających z  tego typu urządzeń, jest konieczność częstego ładowania. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, firma Qualcomm stworzyła technologię Quick Charge, która pozwala na nawet czterokrotnie szybsze ładowanie urządzeń w porównaniu do tradycyjnych ładowarek. Szybka ładowarka Qualcomm Quick Charge 3.0 to zupełnie nowy standard ładowania – idealny dla wymagających użytkowników.

Ładowarka Qualcomm Quick Charge 3.0

Co to jest Quick Charge 3.0?

Quick Charge to nowoczesne rozwiązanie, umożliwiające przyspieszone ładowanie dzięki zwiększeniu napięcia prądu płynącego do urządzenia. W 2013 roku opracowano technologię Quick Charge 1.0, która zapewniała napięcie do 5V. Trzy lata później opracowano technologię, w efekcie czego użytkownicy mogli cieszyć się Quick Charge 3.0, gdzie napięcie sięgało od 3,6V do aż 20V – i to była prawdziwa rewolucja, która odmieniła życie użytkowników urządzeń mobilnych.

Jak działa Quick Charge 3.0?

Innowacyjna technologia Quick Charge 3.0 dostępna jest między innymi w procesorach Snapdragon 427, 430, 435, 450, 617, 620, 625, 626, 650, 652, 653, 820 i 821. Napięcie wynosi od 3,6 V do aż 20 V i zmienia  się co 200 mV przy maksymalnym natężeniu 2,6 A lub 4,6 A. Maksymalna moc ładowania to 18 W. Co to oznacza? Dzięki wykorzystanie Quick Charge 3.0 urządzenie mobilne, wyposażone w baterię o pojemności 2750 mAh, może zostać naładowane do 80% w zaledwie 35 minut.

Szybkie ładowarki Qualcomm Quick Charge 3.0 przesyłają do urządzeń zmienne napięcie. Do momentu naładowania baterii na poziomie 50-60% możliwe jest wykorzystywanie wysokiego napięcia, dzięki czemu czas ładowania zostaje zauważalnie skrócony. Następnie napięcie zostaje obniżone, w celu uniknięcia awarii czy przegrzania baterii. Dzięki temu system Quick Charge jest całkowicie bezpieczny dla każdego urządzenia. Dobór optymalnych parametrów ładowania pozwala również na wydłużenie żywotności baterii.

ładowarka quick charge

Szybkie ładowanie idealne dla każdego typu urządzeń

Wraz z rozwojem technologii mobilnej, zapotrzebowanie na energię rośnie. Jeszcze kilka lat temu bateria o pojemności 1500 mAh uznawana była za sporą – dzisiaj akumulator 4000 mAh to często standard. Pomimo coraz bardziej pojemnych baterii, urządzenia mobilne wymagają częstego ładowania. Technologia Quick Charge umożliwia korzystanie z urządzenia mobilnego bez konieczności długiego ładowania – co z pewnością rozwiązuje nieustanne kłopoty z szybko rozładowującym się urządzeniem. Nowoczesna, szybka ładowarka Qualcomm Quick Charge 3.0 to rozwiązanie, które podnosi komfort korzystania z urządzeń mobilnych o 100%!

quick charge 3.0

Czy moje urządzenie wyposażone jest w technologię Quick Charge 3.0?

Technologia Quick Charge 3.0 to opatentowane rozwiązanie, stworzone przez amerykańską firmę Qualcomm. Zastosowane jest w urządzeniach, wyposażonych w procesory Snapdragon 427, 430, 435, 450, 617, 620, 625, 626, 650, 652, 653, 820 i 821. Aby sprawdzić, czy dane urządzenie wyposażone jest w Quick Charge 3.0, należy sprawdzić listę, przygotowaną przez firmę Qualcomm tutaj.

ładowarka sieciowa qc 3.0

Czy Quick Charge 3.0 jest bezpieczne dla baterii?

Quick Charge 3.0 pozwala na ładowanie baterii dokładnie w taki sposób, w jaki to zaprojektowano. Technologia umożliwia osiąganie pełnego naładowania akumulatora w krótkim czasie, a płynne dopasowywanie napięcia do danego urządzenia chroni je przed przeładowaniem. Quick Charge 3.0 to optymalne połączenie wydajności ładowania z bezpieczeństwem.

Jaki kabel nadaje się do Quick Charge 3.0?

Technologia Quick Charge 3.0 jest kompatybilna z różnymi rodzajami kabli, między innymi USB typu A, USB typu C czy MICRO USB. Wysokie napięcie, wykorzystywane przez Quick Charge 3.0, pozwala na rozwiązanie problemów ze zbyt długimi czy cienkimi kablami. W ten sposób szybkie ładowanie jest możliwe, niezależnie od rodzaju kabla.

Jaka ładowarka służy do ładowania Quick Charge 3.0?

Aby skorzystać z możliwości, jakie daje szybkie ładowanie Quick Charge 3.0, należy wybierać wyłącznie certyfikowane ładowarki Qualcomm Quick Charge 3.0. Należy szukać oryginalnego logo Quick Charge 3.0 – daje ono pewność, że dana ładowarka przeszła certyfikację UL. W przypadku niecertyfikowanych ładowarek szybkość ładowania nie jest gwarantowana.

Szybki powerbank Quick Charge 3.0 – czy warto?

Powerbank, wykorzystujący technologię Quick Charge 3.0, to idealne rozwiązanie dla osób, które często korzystają z urządzeń mobilnych i nie chcą tracić czasu na ich długotrwałe ładowanie. Rozwiązanie to pozwala na uniknięcie czasochłonnego ładowania przy pomocy tradycyjnego ładowarki. Powerbanki z technologią Quick Charge 3.0 to pełne bezpieczeństwo ładowania, a przede wszystkim – możliwość cieszenia się pełną baterią przez cały dzień.

pokaż pomocnika bloków

Długość:

Materiał:

Rodzaj złącza:

Zestaw:

Kabel w zestawie:

Materiał:

Pojemność:

Porty wejściowe:

Porty wyjściowe:

Technologia:

Ilość portów:

Kabel w zestawie:

Rodzaj złącza:

Technologia:

Ilość portów:

Kabel w zestawie:

Rodzaj złącza:

Technologia: